Szanowni Państwo,
Członkowie Stowarzyszenia DOBRE, którego częścią jest klub piłkarski Sporting Warszawa.

Przy okazji nadzwyczajnej przerwy w zajęciach, prowadzonych przez nasze stowarzyszenie pojawiły się zapytania o comiesięczne płatności. Chcąc odnieść się do nich przypominam, że SPORTING WARSZAWA nie jest firmą, odpłatnie świadczącą usługi polegające na treningach piłkarskich.Klub nie generuje zysków i nie prowadzi działalności gospodarczej. Wszystkie pieniądze, które wpływają do nas są wydatkowane na realizację celów statutowych. Jesteśmy organizacją non-profit, której „udziałowcami” czy też „właścicielami” jest każdy z nas, każdy kto wypełnił deklarację oraz opłaca składki członkowskie.W zamian nasze dzieci mają zapewnione zajęcia i inne aktywności organizowane prze Klub. Przelewając comiesięczną składkę nie płacimy więc za określoną ilość zajęć czy meczy, tylko wspieramy Stowarzyszenie, którego jesteśmy Członkiem. SPORTING WARSZAWA nie akumuluje środków. Miesięczne wpływy ze składek członkowskich są w całości wydawane na cele statutowe. Reasumując, jeśli ktoś jest Członkiem Stowarzyszenia DOBRE przysługują mu prawa wymienione w Statucie, ale także obowiązki. Comiesięczna składka jest jednym z nich. Nie można być Członkiem i nie płacić z uwagi na mniejszą ilość zajęć w danym miesiącu lub płacić więcej, gdy zajęć było więcej. Oczywiście Zarząd Stowarzyszenia ma możliwość obniżenia lub rezygnacji ze składki w przypadkach jednostkowych i wyjątkowych, mówimy tutaj o wspieraniu dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, alkoholowych lub o trudnej sytuacji materialnej.

Obecna sytuacja jest nadzwyczajna.Nie wiemy jak długo potrwa i z czym będzie się wiązała. Niesie ze sobą redukcję pewnych kosztów takich jak wynajem boisk.Większość wydatków ma jednak charakter stały. Będziemy na bieżąco analizować możliwości i zaproponujemy odrobienie zaległości.

Jesteśmy w trakcie prowadzenia codziennych zajęć Online oraz przygotowujemy bardziej rozbudowany system treningów Online - dodatkowo planów treningów indywidualnych dla poszczególnych grup tak, aby w jakimś stopniu zapewnić naszym dzieciom możliwość i motywację do aktywności fizycznej w tym trudnym dla wszystkich okresie.

- Zajęcia online prowadzone będą codziennie w dni powszednie o godzinie 9.00.- W najbliższym czasie będą rozsyłane krótkie filmiki z ćwiczeniami technicznymi, które zawodnicy będą mogli wykonać w zaciszu domowym.

- Będziemy organizowali 2 konkursy w tygodniu związane z piłką nożną filmiki będą umieszczane na naszym kanale Youtube Sporting Warszawa.

- Wszystkie treningi online prowadzone na Facbooku będą udostępniane na youtubie. Pracujemy nad tym aby prowadzić trening online na youtubie bezpośrednio. Pozwoli to na zobaczenie i wzięcie udziału każdemu nawet osobom nie posiadającym facbooka.

- W tygodniu między 30 marca a 3 kwietnia przeprowadzone zostaną pierwsze dwa qiuzy piłkarskie online. Zadanie będzie proste po pytaniu trzeba będzie dać odpowiedź w komentarzu. O wszystkich działaniach z naszej strony będą Państwo informowani.

Ponadto chcemy przeprowadzać dodatkowe treningi – w ostatnie dwa tygodnie sierpnia - na boisku dla naszych zawodników.Dla wspólnego dobra, prosimy o terminowe regulowanie składek członkowskich. Chcemy zapłacić naszym Trenerom wynagrodzenie za marzec.Tak by mieli z czego żyć w kwietniu i byśmy mogli ruszyć z treningami i meczami, w pełnym składzie i w pierwszym możliwym terminie.

Tych z Państwa, którzy mają pomysły, jak w najlepszy możliwy sposób wyjść z kryzysu, zachęcamy do kontaktu i dzielenia się spostrzeżeniami,
pomysłami - Bez Państwa pomocy tę walkę wygrać będzie bardzo trudno.

Pozdrawiamy serdecznie, Zarząd Stowarzyszenie Dobre / Sporting Warszawa